Pasaulē eksistē milzīgs daudzums mikroorganismu, kuri spēj nodarīt cilvēka veselībai nelabojamu kaitējumu, veicinot inficēšanos ar slimībām, kuras ir ļoti grūti izārstējamas.

Dezinfekcijas mērķis ir samazināt līdz minimumam inficēšanās iespēju, saskaroties ar slimības izraisītājiem – vīrusiem un baktērijām. Pastāv vairākas dezinfekcijas metodes, kuras atbilst īpašiem noteikumiem.

Dezinfekcijas veidi
Dezinfekcijas pasākumi noteikti jāveic sabiedriskajās iestādēs – medicīnas, profilaktiski-ārstnieciskajās, sporta, mācību iestādēs, sabiedriskās ēdināšanas un pārtikas produktu tirdzniecības vietās, viesnīcās, skaistumkopšanas salonos, kā arī rūpnieciskajos objektos un noliktavās.

Firmas “Profilakse” , kura nodarbojas ar dezinfekcijas darbu veikšanu Rīgā, pakalpojumus regulāri izmanto arī ofisi, dzīvojamo māju iemītnieki, transporta līdzekļu īpašnieki.

Profilaktiskā dezinfekcija- ir jāveic regulāri ar noteiktiem intervāliem,lai nodrošinātu infekcijas izraisītāja savlaicīgu
iznīcināšanu (medicīnā lietojamo instrumentu , dzeramā ūdens dezinfekciju, telpu mitrā uzkopšana izmantojot dez.līdzekļus).

Dezinfekcija tiek veikta arī pamatojoties uz epidemioloģiskās drošības likuma nosacījumiem (baseinos, skolās, bērnudārzos, kopmītnēs u.c.).
Tekošā dezinfekcija- veic saslimšanas gadījumā telpā, kur atrodas infekcijas slimnieks (tiek apstrādāta telpa,slimnieka gulta, izmantojamie priekšmeti u.c.), veic regulāri.

Noslēguma dezinfekcija- veic infekcijas perēklī -(palātā,istabā), pēc infekcijas avota izolēšanas (lai pilnībā iznīcinātu infekcijas izraisītāju, kurš varēja saglabāties pēc slimnieka izveseļošanās, hospitalizācijas, nāves).

Dezinfekcijas metodes
Patogēno mikroorganismu iznīcināšanu veic ar sekojošām metodēm:

Mehāniskā.
Mikroorganismu iznīcināšanu veic ar dezinfekcijas līdzekļa izsmidzināšanu, veļas mazgāšanu, paklāju tīrīšanu, ūdens un gaisa filtrēšanu, telpu pastiprinātu vēdināšanu.

Fizikālā.
Izmanto verdošu ūdeni, apstrāde ar tvaiku un karstu gaisu, telpāmUV lampas.

Ķīmiskā.
Izmanto ķīmiskos preparātus – attiecīgos dezinfekcijas līdzekļus.

Bioloģiskā.Notekūdeņu attīrīšanai, biostacijās.

Ja jūs meklējat dezinfekcijas veikšanas speciālistu Rīgā, iesaku vērsties firmā “Profilakse”. Firma savā darbā pielieto drošas metodes.