Daudzi kukaiņi saskarsmē ar cilvēku var radīt veselības problēmas un sarežģīt dzīves apstākļus. Kukaiņi pārnēsā ļoti nopietnas slimības (ērču enceffalītu,tīsfu,zarnu infekcijas,malāriju,dermatītu u.c.), bez tam ir arī tādi kukaiņi, kuri var sabojāt pārtikas produktus, mēbeles, celtniecības materiālus. Veicot dezinsekcijas pasākumus var atbrīvoties no skudrām, lapsenēm, blusām, ērcēm, tarakāniem, utīm, odiem u.c. Dezinsekcija ir viens no efektīvākajbiem veidiem, kā var uzlabot sanitāri higiēnisko stāvokli.

Dezinsekcijas metodes

Par vienu no iedarbīgākajām kukaiņu iznīcināšanas metodēm tiek uzskatīta -ķīmiskā metode. Ir līdzekli ar dažādu ķīmisko sastāfvu un atšķirīgu iedarbību uz kaitēkļiem. Lietojot ķīmiskos līdzekļus ir jāņem vērā, ka nepareizi izvēloties apstrādes līdzekļus, var nodarīt kaitējucmu cilvēku un arī dzīvnieku veselībai. Tieši tādēļ ķīmiskā apstrāde jāveic speciālistiem.

Dezinsekcijas apstrādi Rīgā var pieteikt firmā “Profilakse”, kura veic apstrādes ar mūsdienīgiem, efektīviem preparātiem.

Lai samazinātu kaitīgo kukaiņu populāciju var pielietot arī bioloģisko metodi izmantojot mikrobioloģiskos insekticīdus.

Mehāniskā metode nozīmē- izmantot atbaidītājus, līmlapas, mušu sitamo.

Fizikālā iedarbība – UV starojums, karsti tvaiki, augsta temperatūra.

 

Dezinsekcijas veidi

Jomas, kurāvs tiek pielietots kaitēkļu iznīcināšanas pasākumu kopums.

Medicīna – Slimnīcās, dzefmdību namos, sanatorijās regulāri tiek veikti pasākumi, lai nodrošinātu atbilstību gsanitārajām normām;

Veterinārajā jomā- veterinārās klīnikās un dzīvnieku patversmēs obligāti jāveic dezinsekcijas pasākumi, lai atbrīvotos no parazītiem.

Lauksaimniecībā- dezinsekcijas preparātu izmantošana veicina lauksaimniecības kultūru ražību, nodrošina to saglabāšadnu. Lauksaimniecības augu apstrādi veic ar speciāliem preparātiem, kuri satur insekticīdus.

Sadzīvē- lai cīnītos pret kaitīgajiem kukaiņiem (putekļu ērces, mušas, blaktis, prusaki, bslusas), kā arī pret tiem, kuri bieži nokļūst mājās, sdzīvokļos (sienāži, skudras, zirnekļi, mitrenes) no apstādījumiem.

SIA “Profilakse”, kura atrodas Rīgā, ne tikai veic vispārējo dezinsekciju, bet arī sniedz konsultācijas klientiem par to, kā var izsargāties no kukaiņu klātbūtnes dadžādās telpās.